Pandemi Fırsatçıların'nın Gözü Gayrimenkul'de

Ana Sayfa > Blog > Pandemi Fırsatçıların'nın Gözü Gayrimenkul'de

Pandemi Fırsatçıların’nın Gözü Gayrimenkul’de

Kasım 04,2020 Halit Tuncay ALPAY 0yorumlar

UBS’in raporuna göre gayrimenkul fiyatlarında pandemiden kaynaklı düşüşün ardından milyarder yatırımcılar fırsatların peşinden koşuyor.

David ve Simon Reuben kardeşler pandeminin gayrimenkul heveslerini kırmasına izin vermiyor.

Milyarder kardeşler kriz başladığından bu yana Madrid’in konut piyasasını hareketlendirdi. Spanya’non Balearic Adaları’nda 90 hektar toprak aldı. Manhattan’da ise Rockfeller Center’a yakın bir konumda SL Green Realty Corp.’tan 170 milyon dolarlık bir mülk satın aldı.

Diğer varlıklı yatırımcılar da gayrimenkul piyasası için benzer bir iştaha sahip. UBS Group AG tarafından izlenen yaklaşık 121 aile ofisinin yaklaşık yarısı sektördeki pozisyonlarını artırmaya çalışıyor. İsviçreli bankanın Küresel Aile Ofisi 2020 Raporu’na kadar fırsat kollayıp kelepir gayrimenkul peşinde koşuyorlar. Ayrıca ellerindeki nakdi işletme konusunda diğer yatırımcılara kıyasla daha hevesliler.

UBS’in küresel aile ofisi birimi yöneticisi Josef Stadler, “Covid-19, yapılması gerekenin çeşitlendirme olduğunu yeniden teyit etti. Gayrimenkul her zaman çeşitlendirme için iyi varlık sınıfı ve bariz bir şekilde konumunu doğruladı.” dedi.

Pandemi esnasında düşen emlak fiyatları uzun vadeli görünüme odaklanan nakit zengini yatırımcılar için fırsatlar oluşturuyor. Kapanma önlemleri ilk aşamada gayrimenkul piyasalarını dondursa da birçok ülke virüsün bölgesel artışlarına karşın ekonomilerini yeniden açıyor.

Kaynak:HT

Yorum Yap

HIZLI İLETİŞİM

AYŞE ÇAVUŞ CAD. KAVİSLİ SOKAK, NO:31/B
KADIKÖY/İSTANBUL

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : sabah 09:00, akşam 18:00
Cumartesi : sabah 10:00, akşam 18:00
Pazar : sabah 12:00, akşam 16:00

HIZLI İLETİŞİM

Halit Tuncay Alpay

Firma Yetkilisi 532-427-5234 tuncay@troyka.com.tr